Bedrijven focussen zich op hun dagelijkse business en daarmee ontsnapt het wellicht aan de aandacht: wanneer zij personeel in dienst hebben, stelt de wet een risico-inventarisatie verplicht. “Vaak is het onwetendheid, maar er kunnen vervelende consequenties aan zitten, zoals een flinke boete,” zegt Wouter van de Goor. Met zijn multidisciplinaire veiligheidscentrum AREHBO verzorgt hij niet alleen dit traject, maar ook het vervolg in de vorm van keuringen en trainingen.
AREHBO, gevestigd in Ede en inmiddels al 27 jaar actief in zijn vakgebied, kent het klappen van de zweep. Samen met zijn broer Gerben kan Wouter van de Goor zich goed verplaatsen in het feit dat ondernemers niet altijd precies weten aan welke eisen hun bedrijf op het gebied van veiligheid moet voldoen. “Dat begint, als je personeel in dienst hebt tenminste, met een verplichte risico-inventarisatie. Blijf je in gebreke, dan kan de arbeidsinspectie een boete van tienduizenden euro’s opleggen. Vaak vinden die controles seriematig in een bepaalde branche plaats en dan staat bij ons ineens de telefoon roodgloeiend. Als wij zo’n risico-inventarisatie volgens de wettelijke normen uitvoeren, kijken we - afhankelijk van het type bedrijf en branche - onder andere naar ergonomie, geluid, luchtkwaliteit, opslag van chemische stoffen en keuring van gereedschappen. Verder bijvoorbeeld ook naar beschikbaarheid van een medewerkerstevredenheidsonderzoek en knelpunten die intern worden aangedragen.”
Startpunt
Feitelijk vormt de risico-inventarisatie een startpunt, zo geeft Van de Goor aan. “Het staat in relatie tot onze twee andere takken van sport. Allereerst brandbeveiliging: het keuren van blusapparatuur en slanghaspels, noodverlichting, AED en verbandtrommels. Eisen hieromtrent vind je veelal terug in de voorwaarden van de verzekering, naast het feit dat je je personeel toch een veilige werkomgeving wilt bieden. Daarnaast verzorgen we veiligheidstrainingen op het gebied van BHV, EHBO, reanimatie en voor de bouwsector VCA, aangevuld met instructeursopleidingen en agressietrainingen. Overigens valt risico-inventarisatie bij ons onder de afdeling service en advies, die ook BHV- en ontruimingsplannen opstelt. Kortom, alles onder één dak. De keuringen van brandblusapparatuur en de veiligheidstrainingen zijn Kiwa-gecertificeerd, dus onafhankelijk op kwaliteit getoetst.” AREHBO werkt voor een grote diversiteit aan klanten binnen de regio, van overheden, onderwijs en zorg tot en met het mkb, inclusief eenmanszaken en zzp’ers. Veiligheid is immers voor iedereen relevant.
Meer informatie: www.arehbo.nl
Vallei
Business
☰
bekijk overige regios
Noord-Limburg Business
Achterhoek Business
Rivierenland Business
Vallei Business
Utrecht Business
Driesteden Business
Arnhem Business
Nijmegen Business
Veiligheidsspecialist AREHBO over verplichte risico- inventarisatie

8 uur geleden
8 uur geleden
Op de hoogte blijven van onze updates?


.jpg)

.gif)





