16 march 2015
Maar liefst 45 verschillende afdelingen en poliklinieken presenteren zich. Speciaal voor de open dag hebben zij activiteiten georganiseerd zodat bezoekers een goed beeld krijgen hoe een afdeling van het ziekenhuis werkt. Medewerkers beantwoorden vragen en het nieuwe oncologisch centrum is open voor publiek.
Ook Radiotherapiegroep (voorheen ARTI) opent haar deuren. Zij geven radiotherapiebehandelingen en -zorg aan patiënten met kanker en laten zien hoe dat verloopt. Het is ook mogelijk om een uniek kijkje in de operatiekamer, bij een MRI-scanner of een ambulance te nemen.
Voeding en bewegen
Voeding en bewegen zijn voor Ziekenhuis Gelderse Vallei bouwstenen van de zorg. Bezoekers zullen dat ook tijdens de open dag ervaren. De specifieke zorg voor patiënten en advies en uitleg over een gezond eet- en beweegpatroon komen uitgebreid aan bod. Deskundigen geven een voedingsadvies op maat. En er zijn tests te doen om bijvoorbeeld bloeddruk en BMI te meten. Want weet u hoe gezond uw leefstijl is?
Bijzondere rondleidingen
Het gebouw is tijdens de open dag grotendeels opengesteld voor bezoekers. Op drie afdelingen zijn bijzondere rondleidingen: de keuken, het operatiecomplex en de radiostudio van de huisomroep. Hiervoor geldt een maximaal aantal personen. Inschrijven voor deze rondleidingen kan tijdens de open dag in de centrale hal.
Open dag-fietstocht
Speciaal voor inwoners uit Veenendaal zette de Ziekenhuis Gelderse Vallei-fietsploeg een mooie fietsroute van ongeveer 15 kilometer uit. Kom in beweging en vertrek met de fiets vanaf het spreekuurcentrum in Veenendaal naar de open dag in Ede. Aanmelden kan via www.geldersevallei.nl/fietstocht. Ook de fietsploeg van medewerkers van Ziekenhuis Gelderse Vallei fietst tijdens de open dag heen en weer tussen Veenendaal en Ede.
Voor jong en oud
Het ziekenhuis biedt speciale activiteiten en veel informatie voor ouderen op de open dag. 'Hoe blijft u vitaal, ook op latere leeftijd? Hoe zorgt u goed voor uw hart? Wat is uw bloeddruk en buikomvang? Test uw geheugen'.
Ook voor kinderen is het leuk om zaterdag 21 maart een kijkje in het ziekenhuis te nemen. Zij kunnen met hun pop of knuffel voor een onderzoekje naar de poppendokter, zich laten schminken of meedoen aan de beweegspelletjes of een van de vele leerzame activiteiten. Kinderen die verkleed als dokter of zuster de open dag bezoeken, ontvangen een leuk cadeautje.
Het complete programma van de open dag staat op www.geldersevallei.nl/opendag
Op de hoogte blijven van onze updates?