Glimmende bolides in het lentezonnetje
Typisch gevalletje botte boer. Nors, nukkig, star en rechtlijnig. Inderdaad, geen eigenschappen die je bovenaan op je cv zet. En al helemaal niet als ze geen recht doen aan wie je echt bent. Of liever, wásââ¬Â¦.. het overkwam Piet. Het communiceren bleek voor hem toch lastiger dan gedacht.
Vaststelling coachvraagPiet is vanuit zijn functie van eerste monteur doorgegroeid naar projectcoördinator. In deze rol creëert hij de randvoorwaarden waarbinnen zijn projectteam het werk ââ¬Ëongestoordââ¬â¢ kan uitvoeren. Het betekent veel communicatie en minder monteerwerk. Piet had te maken met veel verschillende partijen en kreeg last van de onderlinge spanningen.
Logisch gevolg: stress. De coachvraag aan Bureau Streefkerk luidde dan ook: Hoe kan Piet in deze spanningsvelden in rust blijven handelen, helder en constructief communiceren en het goede voorbeeld geven aan zijn projectteam?
StappenplanOp basis van een oriënterend gesprek met Piet heeft de loopbaancoach o.a. de 360 graden feedback oefening ingezet, Piet twee keer bij een teamoverleg geobserveerd en in totaal vijf coachgesprekken gevoerd.
Het leerprocesPiet geeft aan nu veel beter na te denken over hoe hij overkomt op anderen en ââ¬Ëvliegt er niet meteen bovenopââ¬â¢. Dat hij fouten durft toe te geven, maakt het samenwerken beter, makkelijker en menselijker. Zijn rol als projectcoördinator gaat hem steeds beter af, zijn verbeterpunten zijn onderdeel in gesprek met leidinggevende.
Positieve feedback betrokkenenZowel Piet als het bedrijf zijn erg tevreden over de coaching, de communicatie en het resultaat. Het benoemen van de pijnpunten, het stellen van goede vragen en de observaties hebben hem naar zichzelf en zijn gedrag doen kijken. Ook de leidinggevende weet hoe hij hem kan ondersteunen. n
Arie Schreuder
Directeur Bureau Streefkerk BV
Chevallierlaan 8, 3851 PZ Ermelo
088-4434410
www.bureaustreefkerk.nl
Column
Vallei Business nr 3 2015
