Autonieuws

Verschenen in Vallei Business nummer 5 2010

Krachtigere variant voor Saab 9-5

Slechts twee maanden na de lancering van de Saab 9-5 is er alweer nieuws te melden over het model. De Zweden komen namelijk met een nieuwe dieselmotor (die wordt gecombineerd met vierwielaandrijving) én een turbobenzinemotor. Naast de 2.0 dieselmotor van 160 pk komt nu de 2.0 TTiD van 190 pk met gefaseerde drukvoeding via twee turbo’s van verschillende grootte. Het koppel bedraagt 400 Nm. De motor wordt alleen geleverd met XWD vierwielaandrijving. Het benzinegamma krijgt een turbobenzinemotor van 1,6 liter en 180 pk. Vanaf nu is de Saab 9-5 bovendien verkrijgbaar met een adaptieve snelheidsregelaar.

VW Passat CC in de aanbieding

De verkoopcijfers van de Volkswagen Passat CC mochten van Volkswagen blijkbaar best wat hoger. Daarom komen de Duitsers met goedkopere optiepakketten voor dit model – een aanbieding die loopt tot 1 december van dit jaar. Eén van de beschikbare pakketten is het Executive-pakket, met onder andere een radio/navigatiesysteem, een cd-wisselaar, telefoonvoorbereiding, een alarm en parkeersensoren aan de voor- en achterzijde. Dit pakket is tot 1 december te verkrijgen zonder enige meerprijs (normaal €1595,-). Bij dit pakket komt ook nog eens een full colour touch screen, verkeersbordherkenning en een 30 GB harde schijf met dvd-speler. Dan dient wel €495,- te worden bijbetaald – een schijntje in vergelijking met de normale prijs van €2595,-. De laatste aanbieding betreft het Dynamic-pakket. Dit pakket is bedoeld voor de sportieve rijder. Het omvat onder meer 17 inch Spa-wielen, meedraaiende xenon-verlichting, donker getinte achter- en zijruiten en de keuze uit drie soorten dashboardinleg.

BUSINESS FLITSEN

vallei business | nummer 5 | november 2010

Pittige Volvo V70: 2.0 liter en 203pk

Volvo introduceert met de zogenaamde V70 R-Edition een pittige variant van de normale V70. Een sportief uiterlijk en een dito krachtbron springen in het oog. De kosten? Minimaal € 42.495,-. Het meest opvallende zijn nog wel de optische wijzigingen aan het exterieur. Neem de 18 inch lichtmetalen velgen, de R Design achterbumper, de R Design einduitlaatpijpen, de inleg rond de mistlampen en de spiegelkappen. Uiteraard ontbreekt het verlaagde sportchassis niet. Ook aan het interieur is veel te ontdekken: de RTI navigatie met Mapcare bijvoorbeeld en het High Performance Audio met USB aansluiting. Daarnaast beschikt het model over parkeerhulp aan de achterzijde, dual Xenon koplampen met adaptieve bochtverlichting en zilverkleurige dakrails. De R-Edition is gebaseerd op de nieuwe 2,0-liter turbo benzinemotor met directe inspuiting, die een vermogen van 203 pk levert. Het maximale koppel bedraagt 300 Nm en is beschikbaar over een breed toerenbereik (1.750-4.000 tpm). Ondanks het hoge vermogen beschikt de 2.0T over een C-label en verbruikt hij gemiddeld 8.1 l/100 km. De V70 2.0T R-Edition is ook leverbaar met 6-traps Powershift automatische transmissie voor €44.995,-

Op de hoogte blijven van onze updates?

Schrijf je in voor de nieuwsbrief

Inschrijven
Vallei Business is een uitgave van Van Munster Media