BDG Beveiliging: Snel schakelen

Verschenen in Vallei Business nummer 5 2018

Een discipline waar je niet zo snel bij stilstaat is beveiliging bij faillissementen, waar verschil-lende risicofactoren om de hoek komen kijken. Zon situatie vergt bliksemsnel en accuraat han-delen, soms zelfs tegelijkertijd op tientallen locaties in Nederland. BDG Beveiliging in Barneveld ontwikkelde dit tot een specialisme en geeft een kijkje achter de schermen.

Het beveiligen van objecten bij faillissementen behoorde tot de eerste activiteiten toen BDG Beveiliging begin 2013 in Barneveld startte. Door de zwakke economie destijds vormde dat voor ons de hoofdmoot, vertelt directeur Herman van Schaik. Inmiddels richten we ons voor een belangrijk deel op surveillance met alarmopvolging en de beveiliging van objecten. Op kleine schaal zetten we gastheren in bij evenementen. Ons werkgebied beslaat met name de driehoek Amersfoort-Zwolle-Veenendaal, waar we met 24 vaste mensen zon duizend klanten bedie-nen, die bij ons over een vast aanspreekpunt voor alle disciplines beschikken. In geval van faillissementen moet het in Barneveld gevestigde bedrijf heel snel schakelen. De grootste risicos spelen in de eerste dagen, bijvoorbeeld dat oud-eigenaren nog klan-tenbestanden willen ophalen, medewerkers na jaren trouwe dienst menen dat zij recht op bepaalde spullen hebben of leveranciers onbetaalde goederen retour proberen te nemen. Hoe begrijpelijk ook in een aantal gevallen, de curator bepaalt wie waarop aan-spraak kan maken.

Beheer overnemen
In de situatie van een faillissement komt BDG Beveiliging in actie op verzoek van de curator of een veilinghuis. Van Schaik: Er liggen vrijwel altijd waardevolle spullen. Tijdens een kijkdag voor een veiling kan iedereen rond-neuzen en zichzelf in geval van verkeerde bedoelingen goed voorbereiden op een latere inbraak, iets dat overigens ook in de eerste dagen een risicofactor vormt. Na een oproep arriveren wij binnen enkele uren ter plaatse en vervangen alle sloten. Als erkend sleutelspecialist komen we altijd binnen. Bij aanwezigheid van een alarmsysteem kijken wij of we het beheer kunnen overnemen, wat bijvoorbeeld inhoudt dat we medewerkers van de opvolgingslijst af halen. Mocht er geen alarm zijn, dan plaatsen wij er zelf een voor tijdelijk gebruik, dat we standaard in de kofferbak hebben liggen. Gemiddeld duurt zon situatie zes weken, maar het komt regelmatig voor dat vastgoedeigenaren ons nadien vragen om de beveiliging nog een tijd te landhaven, totdat er een nieuwe gebruiker in het pand zit. In alle gevallen schrijft het bedrijf dienstverlening met hoofdletters en ontzorgt het zijn opdrachtgevers volledig.

Retailketen
Elk faillissement brengt zijn eigen uitda-gingen met zich mee. Wat denk je van een retailketen met vijftig vestigingen, die allemaal dezelfde dag nog beveiligd moeten worden?, zegt Van Schaik. In zon geval doen wij een beroep op ons landelijk dekkende netwerk van partners. Een heel bijzondere opdracht betrof het beveiligen van een half afgebouwde kustvaarder, een jaar lang. Na het faillissement van de scheepswerf wilde aanvankelijk niemand anders de klus overnemen. Het komt ook voor dat we - bijvoorbeeld wanneer een aannemer failliet gaat - een woning of een bedrijfspand in aanbouw beschermen tegen kraak en diefstal van waardevolle spullen, zoals gereedschap-pen en net geplaatste keukenapparatuur. Een heel specifiek deel van het vakgebied dus, dit werk rondom faillissementen, waarbij BDG Beveiliging vanuit zijn jarenlange ervaring kan anticiperen op de meest onverwachte gebeurtenissen.

www.bdgbeveiliging.nl
bgd beveiliging | beveiliging

Op de hoogte blijven van onze updates?

Schrijf je in voor de nieuwsbrief

Inschrijven

Vallei Business nummer 5 2018

W. ten Ham: Al 44 jaar de staal- en constructiespecialist in de ValleiregioColumn De HooilandenFOVKnooppunt Techniek verbindt technisch onderwijs en bedrijslevenWorkshop voor uitwisselen grondstoffen, energie en kennisInnovatiemonitor jaagt ontwikkelingen aanTaste of IT-perstour Regio Foodvalley: Innovaties op hoog niveauKlimaatslimme landbouw draagt bij aan MVOBroedplaats voor de kennisintensieve sectorJan Zandbergen: Expert in innovatieve vleesconceptenRabobank stimuleert duurzaam ondernemenSchuiteman Accountants en Adviseurs: De realiteit achter de cijfersDe Vries & Partners: Onderneming moet permanent verkoopklaar zijnBen Tiggelaar over zijn comfortzone, diversiteit en ObamaColumn Coach Paard Too Good To Go: De app om voedselverspilling tegen te gaanBob Huttens strijd tegen voedselverspillingToine Timmermans: Oplossing voor voedselverspilling is vaak heel simpelRCT Gelderland: Ondernemers Valleiregio smeden plannen tegen voedselverspillingMiLa Vastgoed zoekt juiste huurder voor commercieel vastgoedSpectus Coaching: zonder druk echt naar jezelf kijkenPBL-Coaching helpt mensen investeren in zichzelfColumn A- Class Logistics / Loopbaancoach4uColumn JEIColumn Canrinus ConsultancyColumn Ponjee Advies Kwiek in Bedrijf: Iedereen wil zich gezond en fit voelenColumn Wijnberger Coaching Column Movi Performance GymColumn HumanversityColumn Spectus CoachingColumn HermondeAukje Kuypers: De juiste persoon op de juiste plekColumn MKBTRGeslaagde veertiende editie Business Event Gemeente EdeColumn De Vries & PartnersSanders Gifts levert unieke relatiegeschenken voor iedere ondernemerLavelli Interieurontwerp: Een wachtruimte moet juist uitnodigend zijnColumn LagardeColumn Van der Kooij Clean TechnologiesInspectus: Doorgroeien in de asbestwereldContinueIT: Slimme monitoring en beveiliging van uw ITColumn OrganadLandgoed Ehzerwold: De zorg zit gebakken in de stenenDe Boerenstee: Weg van de bewoonde wereldBeatrixgebouw: Kloppend handelshart van UtrechtColumn YoungwiseJIJ Organiseren: Het verschil zit in de detailsBDG Beveiliging: Snel schakelenVallei Auto Groep: Partner in mobiliteitDatalekken: Wie betaalt de schade? Column Oxonia Column Geen ruzie op het werk
Vallei Business is een uitgave van Van Munster Media